Det går strygende med Keesings titler i de danske lufthavne. Særligt de rejsevenlige Tankesport-miniudgaver, som primært sælges i Københavns Lufthavns 7-Eleven-butikker og er skræddersyet til rejsende med deres praktiske størrelse, går som varmt brød.
Generelt er der stor interesse for krydsord og logiske opgaver. I sommeren lancerede Keesing Danmark derfor to nye minititler – 170 Mini Hyggekryds og 165 Logiske opgaver (level 3-5) – og salget disse er gået over al forventning. I forvejen fandtes de tre minititler 150 Sudoku Let, Middel og Svær.
Husk at kigge forbi en af CPH Lufthavns 7-Eleven-butikker og køb en af vores populære minititler med på din næste rejse. Du kan også besøge vores webshop her.